Podkarpackie Spotkania Edukacyjne – intensywna akcja promocyjna PWSZ

19.02.2018 Kategoria: Uczelnia

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku ostatni tydzień upłynął pod znakiem bardzo intensywnej, trzydniowej, wyjazdowej akcji promocyjnej skierowanej do uczniów szkół średnich. Od 14 do 16 lutego br. trwały bowiem Podkarpackie Spotkania Edukacyjne Brzozów-Sanok-Krosno. Uczelnianą akcję promocyjną zorganizowało Biuro Karier, Promocji i Współpracy PWSZ przy pomocy studentów – przedstawicielek samorządu: przewodniczącej Izabeli Radoń oraz Moniki Sadlik i Anny Mazur, które wyjątkowo elokwentnie przedstawiały interesującą i wciąż aktualizowaną w stosunku do potrzeb środowiska lokalnego ofertę edukacyjną uczelni. Niebagatelną rolę w promocji odegrały również dwa orły, za które przebrali się Vitalii Palamarchuk i Hubert Pazera. Zawsze podczas tego typu imprez dzięki tym wielkim przytulankom stoisko PWSZ rzuca się w oczy, a ilość wykonywanych przy nim selfie bije konkurencyjne stoiska na głowę. W tym roku sanocka uczelnia kusiła również nowymi gadżetami – „folkowy” orzeł z nowej wersji logo, którego tak polubili obecni studenci, próbował przyciągać nowych - reklamując uczelnię na koszulkach, cukierkach krówkach, podkładkach, zakładkach do książek i smyczach do kluczy. Wszystko to sprawiło, że sanockie stoisko podczas tegorocznych spotkań było oblegane, a zainteresowanie kierunkami, które oferuje uczelnia – ogromne. Miejmy nadzieję, że przełoży się ono na rezultaty tegorocznej rekrutacji.

W trzydniowym cyklu spotkań udział wzięło wiele szkół wyższych, nie tylko z Podkarpacia, ale i z całej Polski. Były to: WSPiA  Rzeszowska Szkoła Wyższa, WSiZ Rzeszów, Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna w Rzeszowie, Podkarpacka Szkoła Wyższa im. Bł. Ks. Władysława Findysza w Jaśle, Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, KUL im. Jana Pawła II w Lublinie, PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie, PWSZ w Tarnowie, PWSW w Przemyślu, Oxfordon Studia w Anglii, Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie (gospodarz targów w Brzozowie).