James Hill wykładał dla studentów PWSZ

22.02.2018 Kategoria: Uczelnia

19 lutego 2018 r. w naszej uczelni gościł z wykładami James Hill, nauczyciel akademicki pochodzący z USA, który ma za sobą 20 lat pracy jako tzw. investigator w placówkach socjalnych w USA i posiada ogromne doświadczenie w zakresie psychologii sądowej, dochodzeń i pracy z dziećmi. Obecnie jest wykładowcą w kilku krajach europejskich i szkoli m.in. służby mundurowe.
Na zajęciach, które przeprowadził po angielsku dla naszych studentów z pracy socjalnej, pedagogiki i pielęgniarstwa, poruszał tematy:
• Interviewing children
• Understanding criminal behawior
• Working with children and families in crisis
– Tego typu wydarzenia to świetna okazja nie tylko do podniesienia kompetencji językowych studentów, ale także poszerzenia ich wiedzy o rozwiązania przetestowane i wdrożone za granicą – mówi Pani Patrycja Pater, współorganizator wykładów. – James Hill jest osobą otwartą, a dodatkowo tzw. native speakerem, co tym bardziej zwiększa korzyści, jakie studenci mogą wynieść z jego wykładów.
Wykłady zorganizowało Biuro Karier Promocji i Współpracy wraz z Instytutem Społeczno-Artystycznym. Studenci zainteresowani kolejnymi wydarzeniami tego typu mogą przesyłać swoje pomysły na adres international(a)pwsz-sanok.edu.pl.